קורקינט חשמלי לרכבת - החופש האורבני

האבולוציה של החופש האורבני

העיר הגדולה כפי שאנחנו מכירים אותה היום היא תופעה היסטורית חדשה באופן יחסי. המהפכה התעשייתית של המאה ה-18 הביאה לגל גדול של אורבניזציה, של מעבר של רבים מהעיר לכפר

קורקינט חשמלי לרכבת

העיר הגדולה כפי שאנחנו מכירים אותה היום היא תופעה היסטורית חדשה באופן יחסי. המהפכה התעשייתית של המאה ה-18 הביאה לגל גדול של אורבניזציה, של מעבר של רבים מהעיר לכפר, ולהתעצמות משמעותית של הערים. השינויים באופן הייצור התעשייתי הביאו לפתיחת מפעלים גדולים, ובמקביל שינוי בחוקי הבעלות על הקרקע הותיר איכרים רבים ללא אדמה. התוצאה היתה מעבר מסיבי של אוכלוסייה שבאה בעקבות התעסוקה לערים הגדולות.

תחבורה אורבנית בעיר הגדולה

בערים הגדולות של העת העתיקה התגוררו כמה עשרות אלפי אנשים לכל היותר ומרבית האוכלוסיה גרה בכפרים ובעיירות קטנות. בין השנים 1850-1800 אוכלוסיית הערים הוכפלה, בשנות השישים של המאה המאה-העשרים כבר התגורר כשליש מהאוכלוסייה בערים גדולות ואילו כיום למעלה ממחצית האוכלוסיה בכל העולם גרה בעיר ויש כמה מאות ערים שמתגוררים בהן יותר ממיליון איש.

לצד התפתחות הערים, התפתחו גם אמצעי התחבורה האורבניים. אם בעבר ניתן היה לשוטט כמעט בכל עיר ברגל ולהגיע לכל מקום, הערים הגדולות של היום נמתחות על פני עשרות קילומטרים. מערכות תחבורה ציבורית כמו רכבות תחתיות, רכבות עיליות ואוטובוסים, משרתות מיליוני אנשים בכל יום, אבל לא בכל מקום יש פתרון שכזה וגם אם כן הוא אינו חף מחסרונות. ראשית עלויות התחבורה הציבורית אולי אינן גבוהות, אבל כאשר משתמשים בה באופן יומיומי העלות הזו מצטברת לסכום משמעותי. הוסיפו לכך עומס, דוחק וצפיפות, תקלות ושביתות, ותבינו מדוע אנשים מחפשים פתרונות אחרים וגמישים יותר.

המכונית היא ללא ספק אמצעי התחבורה הפופולרי ביותר אבל בעלות על רכב פרטי גוררת עימה שורה ארוכה של בעיות. רישוי, ביטוח ודלק יקרים מאוד, הפקקים רק הולכים ומחמירים, חניה אין והמכונית גם פולטת מזהמים ומזיקה לסביבה. הבעיות הללו רק מחמירות יותר ויותר, ולכל בר דעת ברור שמכונית אינה פתרון תחבורתי הולם לניידות אורבנית במאה העשרים ואחת. לאור כל אלו אין זה מפתיע שערים רבות בעולם דורשות תשלום עבור כניסת מכוניות למרכזן, ובחלק מהמקרים לא מאפשרות זאת כלל.

אז אם העיר גדולה מדי מכדי להלך בה, התחבורה הציבורית בישראל בוודאי לא נותנת פתרון אמיתי לניידות אורבנית ועם מכונית קשה להסתדר בעיר מה עושים?

פתרונות חלקיים בלבד

עולם הקולנוע מספק לעיתים הצצה לעתיד, ואם מסתכלים על סרטים שנוצרו לפני כמה עשורים אפשר לראות פתרונות תחבורה אורבנית שהתסריטאים חשבו עליהם. בסרטים האלמנט החמישי או בלייד ראנר למשל אפשר לראות מכוניות מעופפות וכולנו זוכרים את הסקייטבורד המרחף של מייקל ג'י פוקס מהסרט חזרה לעתיד. אבל לצד פתרונות קולנועיים כאלו שלא התממשו, צצו גם אמצעי תחבורה עירוניים נוספים שהוכיחו את עצמם כיעילים ורבים משתמשים בהם.

אופנוע או טוסטוס למשל לא מצריכים מקום חניה, אופניים רגילים או חשמליים יכולים להיות יעילים ויש גם כאלו שמתניידים על רולר-בליידס או סקייטבורד. אלו ללא ספק פתרונות טובים יותר ביחס לנסיעה במכונית, אבל גם להם יש לא מעט חסרונות.

אופנוע או טוסטוס דורשים רישוי וביטוח יקרים וגם הם מזהמים את הסביבה. אופניים חשמליים מועדים לגניבה ואי-אפשר להכניס אותם למקומות עבודה, ורולר-בליידס או סקייטבורד דורשים מיומנות וכושר, ובקיץ הישראלי גם לא מעט זיעה בדרך אל היעד. ואז נשאלת שוב השאלה מה עושים?

השלב האחרון באבולוציה

זוהי בדיוק השאלה שניקרה במוחו של המעצב התעשייתי נמרוד ספיר. "תמיד חיפשתי דרכים כיצד להגיע מהר למקומות, לצאת אחרון ולהגיע ראשון… היו לי אופניים, אופנועים, רולרבליידס, סקייטבורדים..". ספיר חיפש פתרון חדשני לתחבורה אורבנית שיחסוך זמן, שיהיה יעיל, ירוק וידידותי לסביבה, לא ידרוש מאמץ גופני ויהיה כיפי לשימוש. כך עלה בראשו הרעיון של קורקינט חשמלי מתקפל, שיתן פתרון גם לבעיית "הקילומטר האחרון" של אלו שמגיעים לעיר ברכבת למשל וצריכים מתחנת הרכבת להגיע למקום עבודתם.

ספיר פיתח את INOKIM – קורקינט חשמלי בעל מנגנון קיפול מקורי שיכול לשאת 120 ק"ג למרחק של עד 40 קילומטרים, ולהתקפל בשלוש תנועות קלות לממדים קומפקטיים שניתן להכניס לכל מקום.

הקורקינט הממונע של אינוקים הוא השלב האחרון באבולוציה של התחבורה האורבנית. בין אם אתם גרים בעיר או מתניידים אליה מדי יום, מצאתם את הפתרון האולטימטיבי לחופש אורבני. לא צריך מיומנות או כושר גופני, לא ביטוח ולא רישוי פשוט לעלות עליו ולצאת לדרך.

הודות למנגנון הקיפול המהפכני ולממדים הקומפקטיים שלו אפשר להכניס את הקורקינט של אינוקים לכל מקום לרכבת, למשרד, למעלית, הביתה ואפילו למקומות בילוי. הוא יביא אתכם לאן שתרצו בקלות ובמהירות, והטענת הסוללה שלה קלה ופשוטה בכל שקע ביתי.

חשוב יותר מכל, הקורקינט של אינוקים עם הטכנולוגיה הירוקה אינו פוגע כלל בסביבה ועלותיו האחזקה והתפעול שלו זולות במיוחד. אז אם אתם מחפשים פתרון ניידות אורבני יעיל, ירוק, מתקדם ועם הרבה סטייל, הגעתם למקום הנכון.

אנשים קוראים לו קורקינט חשמלי, אנחנו קוראים לו Urban Freedom.

כתבות נוספות
light guide

קורקינט חשמלי בטיחותי זה הכי

קורקינט חשמלי הוא כלי תחבורה עירוני נוח, זול, יעיל וידידותי לסביבה. קצת מודעות ואחריות, יבטיחו שיהיה גם בטיחותי עבורנו כרוכבים, ועבור הנהגים והולכי הרגל שלצדנו, לפני הכל והדבר הכי חשוב.
קרא עוד
article hitech thumb

קורקינט חשמלי כרכב צמוד בהיי טק

אם יש משהו שמייקל קופפרמן מבין בו זה חדשנות. קופפרמן הוא איש הייטק מצליח וסגן נשיא למחקר ופיתוח של חברת Intango הישראלית, מהמובילות בעולם בתחום הפרסום הדיגיטלי.
קרא עוד
4 things

קורקינט חשמלי חזק - ארבע עובדות שכדאי לדעת

מחפשים פתרון מעולה להתניידות בתוך העיר? קורקינט חשמלי הוא הפתרון המושלם עבורכם. גם אם כבר שמעתם על קורקינט ממונע ואתם חושבים שאתם יודעים עליו הכול, הנה 4 עובדות שבטח לא ידעתם:
קרא עוד
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
WhatsApp שירות לקוחות ב-WhatsApp!