קורקינט חשמלי בטיחותי זה הכי

קורקינט חשמלי בטיחותי זה הכי

קורקינט חשמלי הוא כלי תחבורה עירוני נוח, זול, יעיל וידידותי לסביבה. קצת מודעות ואחריות, יבטיחו שיהיה גם בטיחותי עבורנו כרוכבים, ועבור הנהגים והולכי הרגל שלצדנו, לפני הכל והדבר הכי חשוב.

בטיחות מעל הכל

קורקינט חשמלי הוא כלי תחבורה עירוני נוח, זול, יעיל וידידותי לסביבה. קצת מודעות ואחריות, יבטיחו שיהיה גם בטיחותי עבורנו כרוכבים, ועבור הנהגים והולכי הרגל שלצדנו

לפני הכל והדבר הכי חשוב – בבקשה להרגיע. קורקינט חשמלי למבוגרים הוא לא צעצוע, אלא כלי בעל עוצמות שעשויות להפתיע. בואו נזכור שאותו כוח עודף לא נועד לאפשר לקורקינט להתחרות ברכבי ספורט, אלא לתת לו יכולות תעבורה יציבות גם בעליות קשות ותנאי שטח מאתגרים לרכיבה. למרות שההנאה מהנסיעה ומעוצמת המנוע יכולות לגרות לפעמים לרכיבה פרועה, באמת שאין צורך למצות את כל פוטנציאל התגובה של הכלי.

איך מתחילים

קורקינט מאפשר לרכוש בטחון בנהיגה במהירות. עם זאת, לפני היציאה לדרכים ציבוריות, מוטב לתרגל את הנהיגה והקורקינט בשטח פתוח ומוגן. במיוחד עבור מי שעוד לא רכשו מיומנות מלאה, חשובות נעליים יציבות עם עקבים שטוחים. העדיפות היא לנעלי ריצה. לעומתן, כפכפים ומגפיים גבוהים מומלצים הרבה פחות. אביזרי הגנה נוספים הם מגני מרפקים וברכיים. כפפות מרופדות יאפשרו אחיזה יציבה יותר בכידון, וגם יעזרו לספוג חלק מזעזועי הנסיעה בדרכים קשות.
החל מיולי 2016, מחייבות התקנות החדשות חבישת קסדה, וגם אפוד זוהר בשעות החושך. חציית כביש מחייבת כעת ירידה מהכלי והולכה שלו לצד הרוכב. כמו כן אסורה הרכבת נוסע נוסף. אל תתנו למשטרה סיבה לקלקל לכם את חוויית הדרך, שמירה על החוק היא בלתי נמנעת.

תקינות ותחזוקה

רכב חייב לשמור ולהגן על הנוסע. כמו מכונית, חיוני לוודא שגם הקורקינט יהיה מתוחזק וערוך ליציאה. המשמעות היא שהבלמים מגיבים כיאות, הצמיגים תקינים ומנופחים ללחץ נכון, והאורות עובדים – קדמי לבן ואחורי אדום.
בסך הכל, בחירה בקורקינט ממונע איכותי מבטיחה לך מעט מאוד התעסקות שוטפת בבעיות מכניות ותקלות, אבל הזנחה ואחזקה לקויה עלולות להיות סכנה עבורך ועבור אחרים בדרך.

על הדרך

תמיד חובה להביט קדימה. זאת לא רק כדי לזהות צמתים למשל, אלא גם מוקדים הומים בדרך, למשל יציאות וכניסות לחנייה, תחנות אוטובוס וחזיתות חנויות.
אותם מקומות גם מועדים במיוחד להימצאות באמפרים, מדרגות ועוד מכשולים מכוונים עבור מכוניות, אשר במקרה של קורקינט, עלולים להתגלות כאתגר המחייב תשומת לב וזהירות רבה יותר.
כמו כל רכב אחר, גם הקורקינט החשמלי מחויב במתן זכות קדימה להולכי רגל. תמיד יש להיות ערוכים לעצירה לקראתם, בעיקר בסביבת אלו שניתן לזהות כי הם פחות ערניים לסכנות הסביבה, למשל ילדים וקשישים, מי ששקועים בסלולרי שלהם.
כדאי לזכור שרבים מהנהגים עדיין מתבלבלים מקורקינט חשמלי, שמצד אחד קטן ומתנייע בגובה של הולך רגל, אבל מצד שני מהיר ממנו משמעותית. בשל כך יש להיזהר במיוחד בעת יציאה מנתיבים שאינם גלויים או מבין מכוניות. ככלל, מוטב להימנע מאזורי פקקים ועומס תנועה אשר מהווים סיכון מוגבר. דבר אחרון – כאשר נוסעים יחד, אין לנסוע זה לצד זה, אלא בטור תוך שמירה על מרחק בטוח.

 

רכיבה נעימה

כתבות נוספות
article hitech thumb

קורקינט חשמלי כרכב צמוד בהיי טק

אם יש משהו שמייקל קופפרמן מבין בו זה חדשנות. קופפרמן הוא איש הייטק מצליח וסגן נשיא למחקר ופיתוח של חברת Intango הישראלית, מהמובילות בעולם בתחום הפרסום הדיגיטלי.
קרא עוד
4 things

קורקינט חשמלי חזק - ארבע עובדות שכדאי לדעת

מחפשים פתרון מעולה להתניידות בתוך העיר? קורקינט חשמלי הוא הפתרון המושלם עבורכם. גם אם כבר שמעתם על קורקינט ממונע ואתם חושבים שאתם יודעים עליו הכול, הנה 4 עובדות שבטח לא ידעתם:
קרא עוד
bitcoin

לראשונה בישראל: חברת Inokim תקבל תשלום בביטקוין

יצרנית הקורקינטים החשמליים הישראלית הולכת בעקבות טסלה ותכבד רכישות במטבע הווירטואלי: "זה הרבה יותר משתלם. אפשר בקלות להרוויח מחדש את הקורקינט שקניתם"
קרא עוד
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
WhatsApp שירות לקוחות ב-WhatsApp!