ההמצאה הישראלית שכובשת את העולם

ההמצאה הישראלית שכובשת את העולם

במהלך השנים האחרונות ראינו לא מעט חברות ישראליות בתחום התחבורה שעשו לעצמן שם בכל רחבי העולם הודות לחדשנות שלהן כמו Better Place או Mobileye.

במהלך השנים האחרונות ראינו לא מעט חברות ישראליות בתחום התחבורה שעשו לעצמן שם בכל רחבי העולם הודות לחדשנות שלהן כמו Better Place או Mobileye. בדומה להן, גם INOKIM הישראלית מפיצה את הידע והחדשנות הישראלית בכל רחבי העולם עם המצאה של מוצר מתקדם ונוכחות גלובלית.

רוצים לנסות גם? הירשמו עכשיו לנסיעת מבחן:

המצאה ישראלית

כמו סטארטאפים רבים אחרים, גם INOKIM החלה את דרכה בשנת 2009 כפרוייקט “מוסך” צנוע. המעצב התעשייתי הישראלי זוכה הפרסים נמרוד ספיר, החליט למצוא פתרון לבעיה שהטרידה אותו זמן רב. “תמיד חיפשתי דרכים להגיע מהר למקומות, איך לצאת אחרון אבל בכל זאת להגיע לזמן לפגישה או לישיבה”, נזכר ספיר. “תמיד היו לי אופניים, אופנועים, רולר-בליידס או סקייטבורדים”. כאדם בעל מודעות סביבתית, ספיר הוטרד גם מזיהום האוויר ההולך וגובר בתוך הערים, תוצאה של אלפי אנשים “כלואים” בתוך מכוניות מזהמות בדרכם לעבודה.

הוא החליט לפתח פתרון חדשני לתחבורה אורבנית אישית שתאפשר לאנשים להגיע למחוז חפצם בקלות ובמהירות, וזאת ללא כל טביעת-רגל סביבתית וללא זיהום. פתרון שכזה, הוא חשב, יהיה יעיל עבור אלו הגרים בתוך העיר, ולא פחות מכך, גם לפתרון בעיית “הקילומטר האחרון” של אלו שמגיעים לעיר באוטובוס או ברכבת וצריכים להגיע מהתחנה למקום עבודתם.

בשנת 2008, לאחר מחשבה רבה, פיתח ספיר מנגנון קיפול ייחודי עבור קורקינט חשמלי מנגנון שמאפשר קיפול מהיר וקל מאוד. על בסיס מנגנון קיפול זה, הוא החל לפתח את הרעיון בהתאם לרשימת מאפיינים אותם הוא סימן כמרכזיים עבור המוצר החדש. הקורקינט הממונע שלו, כך החליט, יהיה חזק מספיק כדי לשאת אדם עשרה קילומטרים הלוך ועשרה חזור למקום עבודתו, הוא יהיה קל, ידידותי למשתמש, בטוח וקל לתפעול ובעל עיצוב מושך ועדכני. חשוב לא לא פחות, ספיר רצה קורקינט שיהיה קל לאחזקה, מתקפל כמובן כדי שיהיה ניתן לקפלו ולהכניס אותו למשרד, לרכבת או הביתה, וגם שיהיה מוצר כיפי ושהשימוש בו יהיה מהנה.

ההתחלה לא היתה קלה, ללא גב של חברה גדולה או מימון של משקיעים. במהלך שנת 2009 פיתח ספיר את הקורקינט החשמלי שלו שנקרא MYWAY, הוא בנה מספר פרוטו-טיפים וביצע מאות נסיעות מבחן בתנאים שונים. כשהראה אותו לקהל הרחב, המוצר שלו זכה לתגובות נלהבות של אנשים מכל רחבי העולם שהתעניינו היכן ניתן לרכוש כזה קורקינט ממונע, “ואז הבנתי שיש לי משהו ביד” נזכר ספיר.

נוכחות גלובלית

ספיר הקים חברה והחל לייצר את הקורקינט החשמלי החדשני שזכה לעניין רב. בשלב ראשון הקורקינטים נמכרו מתוך חנות קטנה בתל-אביב, אבל היה ברור שעל מנת לממש את הפוטנציאל של המוצר המהפכני יש צורך בתשתית ארגונית רחבה יותר. בשנת 2013 חבר ספיר ל-INOKIM שמייצרת מאז את הקורקינט החשמלי בעל מנגנון הקיפול הייחודי.

החבירה ל-INOKIM אפשרה את הגידול העצום ואת הפופולריות חסרת התקדים של הקורקינט החשמלי המעוצב. בשלב ראשון החלו מכירות שלו בסין ולאחר מכן בארצות נוספות בדרום-מזרח אסיה: בסינגפור, בפיליפינים ובמלזיה. ההתרחבות המהירה הזו לא נפסקה ואינוקים משווק כיום גם בקוריאה.

השלב הבא היה הרחבת רשת המפיצים לארצות דוברות אנגלית בעולם המערבי: ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה וניו-זילנד, ולאחר מכן לאירופה, לצרפת, בריטניה, גרמניה, לטביה, פינלנד, שבדיה, אוסטריה, צ’כיה, רומניה ורוסיה.

רוצים לנסות גם? הירשמו עכשיו לנסיעת מבחן:

חזון החופש האורבני

תוך מספר שנים קצרות מרעיון על הנייר לחברה בעלת נוכחות גלובלית זהו הסיפור של INOKIM. כמו במקרים רבים אחרים, מקור ההצלחה הוא בכך שהקורקינט החשמלי של אינוקים נותן פתרון אמיתי לבעיה קיימת. הוא מספק לאנשים את הפתרון התחבורתי האולטימטיבי לנסיעה בעיר, ובאותה העת תורם להפחתת זיהום האוויר בעיר מצב קלאסי של Win-Win.

כתבות נוספות
light guide

קורקינט חשמלי בטיחותי זה הכי

קורקינט חשמלי הוא כלי תחבורה עירוני נוח, זול, יעיל וידידותי לסביבה. קצת מודעות ואחריות, יבטיחו שיהיה גם בטיחותי עבורנו כרוכבים, ועבור הנהגים והולכי הרגל שלצדנו, לפני הכל והדבר הכי חשוב.
קרא עוד
inokim me thumb2

תחרות INOKIM & ME

אנו מכריזים בזאת על פתיחת תחרות הצילום של INOKIM שתתקיים
בין התאריכים 20.06.2017 - 01.06.2017.
קרא עוד
article hitech thumb

קורקינט חשמלי כרכב צמוד בהיי טק

אם יש משהו שמייקל קופפרמן מבין בו זה חדשנות. קופפרמן הוא איש הייטק מצליח וסגן נשיא למחקר ופיתוח של חברת Intango הישראלית, מהמובילות בעולם בתחום הפרסום הדיגיטלי.
קרא עוד
הידע המפרט והנתונים המופיעים באתר זה מתייחסים למגוון דגמי קורקינט חשמלי ואביזריהם המשווקים במקומות שונים בעולם ומעודכנים למועד הבאת המקור הלועזי לתרגום. יתכנו הבדלים בין המפרט והתיאור המובא באתר זה לבין הדגמים הנמכרים והמשווקים על ידי חברתנו, הן מבחינת המפרט הטכני, הן מבחינת שם הדגם, והן מבחינת הציוד והמערכות הנלוות. כמו כן ייתכנו הבדלים בדגם מסוים כולל הבדלי משקל, והבדלי הספקים, בהתאם לשינויים הנעשים מזמן לזמן. חלק מהאביזרים ו/או המערכות המפורטים באתר זה מצוי רק בחלק מדגמי הקורקינטים, אין בפרסום המובא באתר זה כדי לחייב את היצרן ו/או את החברה בהספקת דגמי קורקינט חשמלי שיכללו את כל או חלק מהאביזרים, הציוד והמערכות המתוארים בו והם שומרים לעצמם את הזכות לבטל, להוסיף,לשנות ולשפר, ללא הודעה מוקדמת וללא עידכון באתר זה. התמונות באתר זה הינן להמחשה בלבד. האתר כפוף לשינוי ללא הודעה מוקדמת .ט.ל.ח
כל הזכויות שמורות ל inokim israel קריסטלינו בע״מ
 
איך להמנע מפאנצרים?
חובה למלא אוויר לפחות פעמיים בשבוע על מנת לשמור על לחץ אויר תקין, רצוי להחליף צמיג אחת לחצי שנה או לפי מידת הצורך.
רצוי לבלום בעדינות ולשמור מרחק כדי להמנע מבלימת פתע אשר יכולה לגרום לשחיקת הצמיג.
יש להמנע מלעלות על אבנים ומדרכות.
 
טווח הנסיעה נמדד במשקל 80 ק״ג במישור ללא עליות בהילוך ראשון
* שירות טיפולים כולל חיזוקים כלליים, מתיחת ברקסים ובדיקת המכשיר לקראת חילופי עונות חורף/קיץ. השירות אינו כולל החלפת ברקסים, החלפת פנימית ואינו כולל החלפת חלק כתוצאה משבר.
המכירה באתר היינה מגיל 18 בלבד ומסירה תתבצע בהצגת ת"ז
בעת רכיבה על קורקינט חשמלי למבוגרים חובת חבישת קסדה המצילה חיים!
חובה לציית לחוקי הדרך כחוק!
 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות