ממה להזהר כשקונים קורקינט חשמלי איכותי?

ממה להזהר כשקונים קורקינט חשמלי איכותי?

לצד קורקינטים בטוחים ושימושיים יש גם מוצרים איכותיים פחות שרצוי להימנע מהם. אז אם בחרתם בקורקינט חשמלי, הנה הרשימה המלאה של הדברים מהם צריך להזהר לפני שאתם קונים אחד כזה.

קורקינט חשמלי איכותי

קורקינט חשמלי איכותי הוא פתרון תחבורתי מצוין עם טכנולוגיה ירוקה ושורה ארוכה של יתרונות ביחס לפתרונות אחרים כמו מכונית פרטית, תחבורה ציבורית, אופניים חשמליות או סאגווי. קורקינט חשמלי איכותי אינו דורש רישוי או ביטוח ועם קורקינט ממונע גם לא צריך לדאוג מפקקים או מציאת מקום חניה. אבל יש סוגים שונים של קורקינטים חשמליים, כל אחד בעל מאפיינים שונים, ולצד קורקינטים בטוחים ושימושיים יש גם מוצרים איכותיים פחות שרצוי להימנע מהם. אז אם בחרתם בקורקינט חשמלי, הנה הרשימה המלאה של הדברים מהם צריך להזהר לפני שאתם קונים אחד כזה.

היכן קונים?

יש חשיבות רבה לשאלה היכן קונים קורקינט חשמלי. המקור הטוב והבטוח ביותר לקניית קורקינט חשמלי למבוגרים יהיה בחברה מוכרת ומבוססת, רצוי עם יותר מסניף אחד. כך תבטיחו לעצמכם שהחנות לא “תעלם” ברגע שתזדקקו לה ושתקבלו מענה לכל שאלה או בעיה שיתעוררו במהלך השימוש בקורקינט.

 

לא לוותר על אחריות!

קורקינט חשמלי הוא מוצר לא זול ולכן חשוב מאוד לקבל אחריות במסגרת עסקת הרכישה שלו. במידה והחנות בה אתם קונים אינה נותנת אחריות על המוצר, כנראה שאין לה אמון בו ועדיף לא לרכוש אותו מלכתחילה.

 

חפשו את תו התקן

קבלת תו תקן משמעה שהמוצר נבדק על ידי גורם בלתי תלוי וזכה לאישור כבטוח לשימוש. בקורקינט חשמלי שיכול להגיע למהירות החוקית של 25 קמ”ש ושמשמש להגעה לעבודה ולכן צריך להיות אמין ועמיד, יש חשיבות גבוהה לאישור שכזה מכיוון שמשרד התחבורה עורך ביקורות פתע והחרמה בתחנות הרכבת וברחובות מרכזיים לכלים לא חוקיים. בקשו לראות תקן למנועי 250W המורשים לנוע במהירות של 25 קמ”ש ולא תקן 100W המוגדר כצעצוע ומורשה לנוע במהירות של עד 12 קמ”ש בלבד .לקורקינט החשמלי של INOKIM יש תו תקן ממכון התקנים הישראלי ומשרד התחבורה.

 

גלגלי פלסטיק אינם בטוחים

דגמים רבים של קורקינטים חשמליים נמכרים עם גלגלי פלסטיק. הפלסטיק אינו מספק אחיזה גבוהה, ובשעה שהכביש או המדרכה רטובים או חלקים, יש סכנת החלקה. לקורקינט של INOKIM למשל יש צמיגי גומי פניאומטיים “10 לנסיעה נוחה ובטוחה הרבה יותר.

 

לבדוק את איכות הגימור

יש שוני רב מאוד באיכות של הקורקינטים החשמליים בשוק. יש מוצרים איכותיים של חברות מוכרות שמורכבים במפעל אחד על ידי מעצב מוכר וידוע עם עבר עשיר בתחום ומצד שני (קורקינט מדבקה) קורקינטים שמורכבים ברישול מחלקים שנאספו ממקורות שונים. קורקינט חשמלי איכותי חייב להיות בטיחותי ומורכב היטב – בדקו את החיבורים בין חלקיו, את הכבלים, את הבלם ואת הגלגלים בנוסף בידקו את משטח העמידה שאמור להיות מאלומניום ולא מעץ מכל סוג שהוא (בזמן גשם עץ מתנפח מאבד את צורתו ועלול להישבר) – אם זה נראה כאילו כל אחד מהם הגיע ממקור אחר והגימור וההרכבה נעשו בחופזה, פשוט אל תקנו.

 

בדקו את איכות המכלולים

קורקינט ממונע הוא כלי תחבורה לכל דבר ועניין ולכן חשוב מאוד לבדוק שהוא בנוי ממכלולים איכותיים שיפעלו בצורה בטיחותית לאורך זמן. בדקו את הסוללה – מאיזה תוצרת היא, מה ההספק שלה ומהו זמן הטעינה שלה. שאלו לגבי מנוע הקורקינט, מאיזה סוג הוא ומה ההספק שלו. בדקו את מערכת הבלמים, את התאורה (הקורקינט חייב תאורה קדמית ואחורית), את המצערת ואת מנגנון הקיפול במידה ויש כזה. הקורקינט החשמלי של אינוקים למשל יש סוללת Lithyum Ion מתקדמת ומנוע Brushless שמבטיחים פעולה חלקה וביצועים טובים לאורך זמן.

 

להתמחות יש יתרונות

קיימות חנויות רבות שמוכרות “מכל הבא ליד ומכל מה שטרנדי”: אופניים, אופניים חשמלייים, הובר-בורדים וגם קורקינטים ממונעים. מבחר זה טוב, אבל יש יתרונות להתמחות – אם החלטתם לרכוש קורקינט חשמלי איכותי חפשו חנות שמתמחה אך ורק בקורקינטים חשמליים בעלת נסיון ושם.

כתבות נוספות
light guide

קורקינט חשמלי בטיחותי זה הכי

קורקינט חשמלי הוא כלי תחבורה עירוני נוח, זול, יעיל וידידותי לסביבה. קצת מודעות ואחריות, יבטיחו שיהיה גם בטיחותי עבורנו כרוכבים, ועבור הנהגים והולכי הרגל שלצדנו, לפני הכל והדבר הכי חשוב.
קרא עוד
article hitech thumb

קורקינט חשמלי כרכב צמוד בהיי טק

אם יש משהו שמייקל קופפרמן מבין בו זה חדשנות. קופפרמן הוא איש הייטק מצליח וסגן נשיא למחקר ופיתוח של חברת Intango הישראלית, מהמובילות בעולם בתחום הפרסום הדיגיטלי.
קרא עוד
4 things

קורקינט חשמלי חזק - ארבע עובדות שכדאי לדעת

מחפשים פתרון מעולה להתניידות בתוך העיר? קורקינט חשמלי הוא הפתרון המושלם עבורכם. גם אם כבר שמעתם על קורקינט ממונע ואתם חושבים שאתם יודעים עליו הכול, הנה 4 עובדות שבטח לא ידעתם:
קרא עוד
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
WhatsApp שירות לקוחות ב-WhatsApp!